Dobitniki priznanj ZZB za vrednote NOB Slovenije Severna Primorska

odlikovanja

 

Leto 2016

PRIZNANJE PRAPORŠČAKU

  • VONČINA JANKO, KOBARID

 

Leto 2015

ZLATA PLAKETA – za življenjsko delo

  • Dr. VIDMAR CVETKO, NOVA GORICA 

ZLATA PLAKETA

  • ARČON MATEJ, župan Občine Nova Gorica, NOVA GORICA
  • BREŽAN UROŠ, župan Občine Tolmin, TOLMIN
  • KAŠCA JERICA, IDRIJA-CERKNO
  • Mag. TURK MILAN, župan Občine Šempeter-Vrtojba, NOVA GORICA
  • URŠIČ ROK, TOLMIN 

SREBRNA PLAKETA

  • GRAOVAC MIRJAM, AJDOVŠČINA-VIPAVA
  • JABLANŠČEK VIDA, AJDOVŠČINA-VIPAVA
  • KOKOT SILVO, NOVA GORICA
  • KOMPARE BOJANA, NOVA GORICA
  • MIGNOZZI IVAN, NOVA GORICA
  • PIHALNI ORKESTER BRDA, NOVA GORICA
  • Planinsko društvo CERKNO, IDRIJA-CERKNO
  • PODGORNIK DANILA, NOVA GORICA
  • RUSTJA MIRAN, NOVA GORICA 

PRIZNANJE PRAPORŠČAKU 

  • GULIN ALOZ, NOVA GORICA
  • MERVIČ LADO, NOVA GORICA
  • PODGORNIK KLAVDIJ, NOVA GORICA
  • POVŠIČ IVAN, NOVA GORICA

 

Leto 2014

ZLATA PLAKETA – za življenjsko delo

  • JERKIČ MIROSLAV, NOVA GORICA

ZLATA PLAKETA

  • BORIS KOVŠCA, NOVA GORICA
  • Moški pevski zbor SREČKO KOSOVEL AJDOVŠČINA 

SREBRNA PLAKETA

  • BAŠIN VESNA, NOVA GORICA
  • FRANČEŠKIN ISTVAN, NOVA GORICA
  • GRAPULIN RADOVAN, NOVA GORICA
  • KRAPEŽ ALFONZ, AJDOVŠČINA-VIPAVA
  • LOGAR JULIJ, AJDOVŠČINA-VIPAVA
  • PIHALNI ORKESTER SALONIT ANHOVO, NOVA GORICA
  • SLOKAR RAJKO, NOVA GORICA
  • TROP IVAN, NOVA GORICA
  • WINKLER ŠTEFAN, NOVA GORICA
  • ZAJA LORIS, NOVA GORICA (ANPI-VZPI San Vendemiano)

Leto 2013

ZLATA PLAKETA

  • BAVČAR SLAVKO, AJDOVŠČINA-VIPAVA
  • LAVRENČIČ MARIO, NOVA GORICA
  • OBČINA RENČE-VOGRSKO, NOVA GORICA
  • PRIMOŽIČ MIRKO, NOVA GORICA
  • ŠUŠMELJ JOŽE, NOVA GORICA

SREBRNA PLAKETA

  • KRAIGHER JERNEJ, NOVA GORICA
  • LOZIČ MILOŠ, NOVA GORICA
  • PAVLIN FRANKO, NOVA GORICA
  • Prostovoljno gasilsko društvo ČEPOVAN, NOVA GORICA
  • ROGELJA JOŽE, NOVA GORICA
  • ŠTOR PETER PAVEL, AJDOVŠČINA-VIPAVA
  • TIŠMA SILVA, NOVA GORICA
  • TONČIČ EDVARD, AJDOVŠČINA-VIPAVA

 

Leto 2012 

ZLATA PLAKETA – za življenjsko delo

  • BRAINI-BRAJNIK VILMA, Nova Gorica
  • FERLAT BORIS, Nova Gorica

ZLATA PLAKETA

  • ALIČ JANEZ, Nova Gorica
  • BAŠIN IVAN, Nova Gorica
  • CIGOJ ŠTEFAN, Nova Gorica
  • TURISTIČNA KMETIJA  ABRAM, Ajdovščina-Vipava
  • VELIKONJA ANTON, Nova Gorica

SREBRNA PLAKETA

  • BIZJAK EDVARD, Nova Gorica
  • ČERMELJ BRANKO, Nova Gorica
  • GRAVNER RAFAEL, Nova Gorica
  • HVALA MARIJA, Idrija-Cerkno
  • KANTE FRANC, Ajdovščina-Vipava
  • MATTIUSSI dr. DARIO, Gradišče ob Soči, Italija
  • MAVRIČ ZVONKO, Nova Gorica
  • PADOVAN PAOLO, Nova Gorica
  • PAHOR RADIVOJ, Nova Gorica
  • PIRJEVEC STANKO, Ajdovščina-Vipava
  • PIVK SILVESTER, Idrija-Cerkno
  • PROSTOVOLJNO GASILSKO DRUŠTVO Nova Gorica
  • RUPEL ALDO, Nova Gorica

 

Leto 2011

ZLATA PLAKETA – za življenjsko delovanja

  • JERONČIČ FRANC, NOVA GORICA
  • TAVČAR LEOPOLD, NOVA GORICA 

ZLATA PLAKETA

  • BUCIK ALEŠ, NOVA GORICA
  • MAFFI ANDREJ, NOVA GORICA
  • PAHOR MIRAN, NOVA GORICA 

SREBRNA PLAKETA

  • BADALIČ ALOJZ, NOVA GORICA
  • BOLČINA RADO, NOVA GORICA
  • CARLI PAVLE, IDRIJA-CERKNO
  • FORČIČ MILOŠ, NOVA GORICA
  • KODERMAC ŽARKO, NOVA GORICA
  • KOGLOT SERGEJ, NOVA GORICA
  • MIŠČEK TJAŠA, NOVA GORICA
  • RINO POLANC, AJDOVŠČINA-VIPAVA
  • VUGA ALDO, NOVA GORICA
  • ŽIGON KATJUŠA, NOVA GORICA

 

Leto 2010 

ZLATA PLAKETA – za življenjsko delo

  • LOZEJ MILAN, NOVA GORICA
  • TOMAŽIČ JOŽE, NOVA GORICA 

ZLATA PLAKETA

  • GORIŠKI MUZEJ, NOVA GORICA
  • SEVER BOJAN, župan Občine Idrija
  • VELIKONJA KVIRIN-RINO, NOVA GORICA 

SREBRNA PLAKETA

  • ANDRENŠEK FRANC, NOVA GORICA
  • BANDELJ FRANC, NOVA GORICA
  • BONČA RAFAEL, IDRIJA
  • KODERAC GABRIJELA, NOVA GORICA
  • KOSOVEL STANISLAV, AJDOVŠČINA-VIPAVA
  • MARSETIČ MILAN, AJDOVŠČINA-VIPAVA
  • SREBRNIČ DANICA, NOVA GORICA
  • ŠIROK DOMINIK-MINČE, NOVA GORICA
  • VEHAR JOŽE, NOVA GORICA

 

Leto 2009 

ZLATA PLAKETA – za življenjsko delo

  • JELERČIČ FRANC – RADO, NOVA GORICA 

ZLATA PLAKETA

  • BIZJAK BOJAN, NOVA GORICA
  • MARUŠIČ ZLATKO MARTIN, župan Občine Miren-Kostanjevica
  • SAKSIDA – PEGAN ALENKA, NOVA GORICA
  • MUŽIČ FRANC, župan Občine Brda 

SREBRNA PLAKETA

  • STIBILJ IGNACIJ, NOVA GORICA
  • KOBAL – SIMIČ MILKA, AJDOVŠČINA – VIPAVA
  • MIŠIGOJ VILJEM, NOVA GORICA
  • OSNOVNA ŠOLA Črni vrh, IDRIJA – CERKNO

 

Leto 2008 

ZLATA PLAKETA

  • POŽAR DRAGO, NOVA GORICA 
  • SREBRNA PLAKETA
  • GREGORČIČ JOŽE, IDRIJA
  • PETRIČ IVAN, AJDOVŠČINA
  • VODOPIVEC IVAN, AJDOVŠČINA

 

Leto 2001

 

Listina ZZB NOB Slovenije
Knjižnica Franceta Bevka Nova Gorica